KAMERA SERVİS & BAKIM

Kamera Servis ve Bakım Ne Demek?

Güvenlik ve gözetim açısından oldukça önemli bir yere sahip olan kameralar, mutlaka kamera servis bakım aşamalarından geçmelidir. Ev, iş yeri veya herhangi bir yaşam alanını koruma altında tutabilmek ve güvenle izleme hizmeti almak için kamera sistemlerine ihtiyaç duyarız.

Çünkü kameralar sayesinde olduğunuz yer neresi olursa olsun gözlem yapabilir, yaşam alanlarınızı güvenceye alabilirsiniz. Özellikle de günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan kameraların, verimli hizmetler vermeye devam etmesi için de gerektiği durumlarda bakımlarının yapılması gerekir.

Yani yüksek kalite görüntü işlevi sunan kameraların da servis bakımlarının yapılması cihazın sağlıklı şekilde çalışması için oldukça önemli bir husustur. Peki, kamera servis bakım nasıl ve neden yapılır?

Kamera Servis ve Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Güvenliği sağlayan en önemli cihazlardan biri olan kameralar, istemsiz veya olumsuz bazı durumlarda kullanılmaz hâle gelebilir ya da çalışma performansı düşebilir. Güvenlik kameraları içerisinde mevcut olan sensör, ışığı alır ve analog ya da dijital veriye dönüştürür.

Işığı alabilmek için de farklı lenslere sahiptir. Bu lenslerin geneli cam veya benzeri materyallerden oluşur. Özellikle de dış ortamlarda kullanılan kameraların lensleri daha çok kirlenebilmektedir. Kamera lenslerini kaplayan cam koruyucuları zamanla yağmur, güneş ışıkları ve toz gibi olumsuz durumlardan etkilenir. Bu durumda kamera servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.

İç mekânda bulunan kameralar da genellikle kaloriferden çıkan ısı, sigara dumanı ve toz gibi olumsuz durumlardan etkilenir. Haliyle kirlenen kameraların da görüntü kaliteleri düşer. Bu gibi durumlarda da mutlaka kameraların temizlik bakım ve onarımlarının yapılması gerekir. Bu yüzden de önemli olan doğru kamera servis bakım hizmetlerinden yardım almaktır.

Güvenlik Kameranızda Sorun Mu Var?

Güvenlik kameranız artık eskisi gibi çalışmıyor ve istediğiniz görüntü performansını sağlamıyor mu? Hiç sorun değil… Çünkü Quicklyserv sizler için hizmet veriyor. 7-24 Online olarak bize ulaşabilir, alanında yetkin uzmanlarımızdan kamera servis ve kamera bakım hizmetlerini almak için talepte bulunabilirsiniz.

Bir telefon kadar uzağınızdayız ve diğer tüm servis bakım hizmetlerimiz için de istediğiniz zaman detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bundan sonra kameralarınız çok daha iyi çalışacak. Kaliteli hizmetimizden yararlanmak sizlerin de hakkı…

Üye Girişi
× Destek Talebi