NETWORK HİZMETİ

Ağ sistemlerinin temel amacı, aynı şirketin tüm kullanıcıları arasında bilgi sağlamaktır. Ancak istenmeyen dosyalara kullanıcı erişimi yetkilendirilerek engellenebilir ve internet belgelerinin saklanması sırasında yasal bir durum söz konusu olduğunda gerekli bilgilerin verilmesi gerekir.

Firmamız olarak amacımız, bir firmanın network altyapısını kurmak için tüm donanım ve yazılım gereksinimlerini karşılayarak firmalara profesyonel destek sağlamaktır.

Bir veya birden fazla network hizmeti üzerinden birden fazla kullanıcıya ücretli veya ücretsiz olarak erişim hizmeti sağlayan tüm kurum ve kuruluşları kapsar. İnternet teknolojisi sayesinde bilgisayar kullanıcıları bilgi paylaşımı, eğlence, iletişim, hizmet sunma ve kendilerini tanıtma gibi birçok ihtiyaçlarını internet sayfaları aracılığıyla karşılamaktadır. 

Network Kurulumu

Bir veya daha fazla bilgisayar arasında veri ve dosya paylaşımı için tasarlanmış network kurulumu, doğru ve sistematik bir şekilde yapıldığında birçok kolaylık sunar. En ucuz ve en hesaplı kurulum yöntemi kablolu kurulum yöntemidir. Ethernet kabloları ile sorunsuz ve hatasız bir ağ kurma ortamı oluşturmanın yanı sıra diğer yöntemlerle oluşabilecek çeşitli problemlerle karşılaşmanızı engeller.

Network Servis Ve Bakım Hizmeti

Web bakımı günümüzün en önemli hizmetlerinden biridir.  Çünkü ağ kurulumu hayatımızın merkezinde yer almaktadır. Elbette iletişimi sağlamak için ağ sistemlerine ihtiyacımız var. 

Sağlıklı iletişimin sağlanması için web servislerinin bakımının kalifiye ve yetkin kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Peki network hizmeti ne anlama geliyor?

Genellikle çalışanların, profesyonellerin veya müşterilerin iş hayatlarında birbirlerine fayda sağlamak için kullandıkları online network kurulum hizmetleri bunlardan biridir. İş ağını genişletmek ve karşılıklı aktif iletişimi sağlamak için de kullanılan Network bakım, şirketinizin iş faaliyetleriniz yoluyla performansını ve ilerlemesini artırmak için mükemmel bir sistemdir. Şirketinizin uzun vadede akılda kalması ve müşteri potansiyelinin artması için bir network oluşturabilirsiniz.

Kablosuz Ağ Nasıl Kurulur?

Bir yönlendirici seçmek, kablosuz ağ kurmanın en önemli adımlarından biridir. Ne yazık ki, bir yönlendirici seçmeye yönelik ucuz yaklaşım,  ağ bağlantısı kurulumu kapsamını da daraltıyor. Nispeten daha pahalı yönlendiriciler, daha fazla antene sahip oldukları için daha geniş alanlara İnternet erişimi sağlar. İyi bir yönlendirici seçmek ağ güvenliğini artırır ve daha geniş bir ağ bağlantısı sağlar. 

Bir kablosuz ağ kurmak, bir yönlendirici kurulmasını gerektirir. Bunu yapmak için cihaz yönetimi sayfasını kullanmanız gerekir. Yönlendirici yüklü bir yazılımla geldiyse, kablosuz ağ ayarları için yönlendiricinin ayarlar sayfasını açabilirsiniz. Bu adres genellikle 192.168.1.1’dir. Bu network sistem kurulumu adres satın alınan ürüne göre değişiklik gösterebilir. Bu adrese giriş yapmaya çalıştığınızda sizden bir kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Otomatik olarak atanan kullanıcı adı ve parolayı yönlendiriciyle birlikte gelen belgelerde bulabilirsiniz. 

Yönlendiricinin yapılandırma sayfasında ağ adını (SSID) ve parola ayarlarını değiştirebilirsiniz. Oturum açtıktan sonra, IP adresini ve DNS’yi de ayarlayabilirsiniz. Bu adresler genellikle otomatik olarak doldurulur, ancak doldurulmazsa varsayılan değerleri girebilirsiniz. Sorun yaşarsanız, firmamıza başvurabilirsiniz. Bu adımlardan sonra kablosuz ağ kurulumu tamamlanmıştır. Bir Wi-Fi ağına bağlanarak herhangi bir cihazda ağ altyapısı kurulumu test edebilirsiniz.

Üye Girişi
× Destek Talebi