Eaton Basic Rack PDU

Güvenilir ve uygun maliyetli güç dağıtımı için tasarlanmış olan ePDU G3 Basic modelleri; Eaton patentli IEC kablo kilitleme aparatı, renk kodlu priz bölümleri, düşük profilli form faktörü ve yüksek çalıştırma sıcaklığı özelliklerine sahiptir. Bu modeller, butonun montajının hem arkadan hem de kenardan yapılabildiği montaj sistemini ve Eaton’ın patentli değişken montaj sistemini kapsamaktadır.

IEC Priz Sabitleme İşlevi

Entegre Kavrama: Kablo bağlantısının çarpmadan veya titreşimden dolayı yanlışlıkla kesilmesini önlemektedir. Hemen hemen her IEC priziyle birlikte çalıştığı için, ayrıca kablo veya kilitleme aparatı satın almaya gerek yoktur.

Renk Kodu

Basit yük dengelemesi için renk kodlu prizler ve linye devreleri bulunmaktadır.

Eaton Akıllı PDU

Amerikan Eaton markasına ait Akıllı PDU ları dünyanın önde gelen Veri Merkezlerinde kullanılmakta olup; Veri Merkezilerinin en çok tercih ettiği ürün kategorisinde yer almaktadır. Eaton PDU birden fazla güç besleme cihazı üzerinden cihazın seviyesinin ölçülmesine olanak tanımaktadır. A ve B kaynaklarından güç alan birbirinden ayrı cihazların tüketimini açık bir şekilde görüntüleyin, anlayın ve mevcut gücü görün. Metered Outlet modellerinde anahtarlama özelliği yoktur. Bu ünitenin modelleri; IEC Sınıf 1 (%1) faturalandırma hassasiyetiyle beraber; V,W,A ve kWh değerlerini gösteren LCD piksel ekranlı, hot swap gelişmiş sayaç ile aynı ağ bağlantısını ve IP adresini paylaşmak için 8 adede kadar ePDU cihazını papatya diziliminde birbirine bağlayabilme yeteneğine sahiptir.

Priz Seviyesinde Ölçüm

IIEC % +/-1 Doğru Faturalandırma: Ekipman seviyesinin farklı safhalarındaki enerji tüketiminizin (kWh) yanı sıra; V,W,A cinsinden değerlerinizi de en doğru şekilde ölçün.

Hot Swap Ağ Komponenti

ePDU G3, prizin durumunu değiştirmeden üzerinde güncelleme ve değişiklik yapabileceğiniz (hot swap) ağ komponentlerine sahiptir.

Papatya Dizilimi

8 adet ePDU cihazını bir IP portu ve bir IP adresiyle papatya dizilimine yerleştirerek, ağ bağlantısı maliyetinin yanı sıra ağ üzerindeki IP adreslerini ve veri paketlerini azaltabilirsiniz. Papatya dizilimi, ağ altyapı maliyetlerini % 87’ye kadar azaltmaktadır.

Rack PDU G3+

Hot-Swap Özelliği

Eaton hot-swap kontrol modülü rack kabininizin gücünü kesmeye gerek olmadan değiştirilebilir. Hizmet yeteneğini artırarak ve gereksiz hizmet çağrılarından tasarruf ederek çalışma süresini uzatın.

Tek Bir IP Adresinden 8 Üniteyi Papatya Dizilimine Yerleştirin

Eaton’ın yeni patenti olan papatya dizilimi özelliği, 8 adede kadar ePDU’nun aynı şebeke bağlantısını ve IP adresini paylaşmasına olanak tanır. Eaton teknolojisi şebeke altyapı masraflarında % 87’ye kadar
tasarruf sağlar.

Tasarımla Gelen Doğal Yük

Daha kısa kabloları kullanarak rack güç yükünü doğal olarak dengelemek için 3 fazlı tüm 32A ePDU’larda kesit başına alternatif faz.

Güç Dağıtım Ağınızı Güncelleyin

Gücü Sunucu Seviyesinde Kontrol Edin

Priz değiştirme:

Bağımsız prizleri açıp kapayarak cihazları uzaktan kontrol edin İş sahasına yapılan maliyetli ziyaretlere gerek olmadan, makineleri kontrol merkezinizden yeniden başlatarak zamandan ve işletim masraflarından tasarruf edin.

Sıralı çalıştırma:

Ani akımdan kaçınmak için sunucularınızın sırayla çalıştırıldığından emin olun ve veritabanınızı uygulamadan önce çalıştırın.

Kullanılmayan prizleri kapatın:

İzinsiz kullanımı kontrol edin Papatya Zinciri Sensörü Rack kabininizden daha fazla ortam verisi almak için rack PDU başına 3 adede kadar sensörü papatya dizilimine yerleştirin. Her bir sensör 1 sıcaklık probuna, 1 nem probuna ve 2 kuru kontağa sahiptir.

Papatya Zinciri Sensörü

Rack kabininizden daha fazla ortam verisi almak için rack PDU başına 3 adede kadar sensörü papatya dizilimine yerleştirin. Her bir sensör 1 sıcaklık probuna, 1 nem probuna ve 2 kuru kontağa sahiptir.

Arttırılmış Siber Güvenlik

ePDU siber güvenliğinin en yüksek standartlara uyumu için düzenli olarak yapılan cihaz yazılımı güncellemeleri.

% 60°C Yüksek İşletim Sıcaklığı

Yüksek sıcaklıklı işletim ortamlarında yüksek fonksiyonellik azaltılmış soğutma maliyetlerine sebep olur.

Evrensel Montaj Sistemi

Dikey üniteler (OU) öncekinden daha güçlü olan arka ve yan buton montaj sistemine ve Eaton’ın patentli değişken klips ayağına sahiptr. Yatay üniteler (1U/2U) ise, rack arka desteğine sahiptir.

Doğru Güç Ölçümü

ePDU G3 departman faturalandırma ve ortak yerleşimli veri merkezlerinde daha yüksek doğruluk için yüzde bir gelir dereceli güç yönetimi sunar. Tüm prizlerde veya bağımsız prizlerde güç kullanımını etkin bir şekilde ölçün.

Cihazın Yeniden Yüklenmesi ve A ve B Kaynağında Ölçüm

Birden fazla kaynağa ait giriş sunucularını A ve B beslemeli güç kaynağına bağlarken, papatya dizilimi özelliği güç kaynaklarını ePDU boyunca gruplandırmanıza olanak tanır. Bunun bir sonucu olarak, tüm
güç kaynakları tek bir eylemle kontrol edilmekte, bu da sunucuları iki ila altı güç kaynağı ile yeniden başlatmada zamandan tasarruf sağlar. Güç tüketimi her bir cihaz için mevcuttur.

ePDU G3+ Temel Özellikler & Teknik Açıklama

ePDU G3 Aksesuarları

Özel Bir Üniteye mi İhtiyacınız Var?

İsteğe özel mükemmel Rack PDU cihazınızı yaratan özel mühendislik ekipleri.

Özel konfigürasyonlar veya eksiksiz mühendislik projeleri.

Tipik gereksinimler:

 • Halojensiz malzeme, ülkelere socket tiplere, C13/C19 prizlerin özel numaraları,
 • Güç kaynağı beslemesini tanımlamak için isteğe özel renkli ePDU’lar,
 • Güç kaynağının akım beslemesini tanımlamak için isteğe göre çift ePDU paketi.

Tekli Güç Kaynağı İçin Güç Yedekliliği Çözümü Ekleyin

Eaton ATS, tek bağlantılı ekipman için güç kaynağı yedekliliği sağlamak için tasarlanmıştır. ATS ile, iki bağımsız kaynaktan gelen güç yalnızca bir giriş güç kaynağına sahip IT ekipmanına sağlanır.

Her iki kaynak (primer ve sekonder) da rack kabininin tabanında düz bir şekilde ATS’ye bağlanmıştır. Eaton ATS elektrik güç kaynağının yedekliliğini kontrol etmektedir. Primer kaynak çalışamazsa, sekonder kaynağa bağlantı anında otomatik olarak yapılır.

IPM Sürümleri Güç Alt Yapınızı Anlayın ve Yönetin

IPM Understand Edition, tesis ve IT yönetimi arasındaki boşluğu doldurmaya, ihtiyacınız olan bilgiyi ihtiyacınız olan yerde size sunarak yardımcı olur.

 • Eaton tarafından ve üçüncü taraflarca üretilen pek çok güç cihazının izlenmesi,
 • Güç & ortam raporları,
 • Trend analizi,
 • Yük dengenizin ve güç yedekliliğinizin kontrolü.

Eaton bütünleşik ve hiper bütünleşik altyapılardaki liderlerle işbirliği yapmaktadır.

PDU Nedir? PDU Özellikleri Neler?

PDU, Protocol Data Unit açılımının kısaltmasıdır. Türkçe anlamı ise protokol veri ünitesidir. Ayrıca PDU, bir ağ ile aktarılan bilgi birikimi olarak da adlandırılır. Her katmanında çeşitli veriler yer almaktadır ve toplam da 7 adet katman söz konusudur. Bu katmanlar; fiziksel katman, ağ katmanı, veri bağlantısı katmanı, aktarım katmanı, oturum katmanı, sunu katmanı ve uygulama katmanıdır.

PDU, aynı zamanda çok çıkışlı bir veri aktarma katmanı olarak da bilinir. Birden çok bilgisayara veya ağ donanımına elektrik dağıtmak amacıyla tasarlanmış olan bir cihazdır. Bir raf sistemi olarak da bilinen PDU’lar raf içerisine verilen elektrik gücünü alır ve birden çok çıkışı bünyesinde bulundurması sayesinde rafın sunucularına ve ağ ekipmanlarına aldığı bu elektrik gücünü dağıtarak problemleri ortadan kaldırır. Peki, PDU’ların hayatımızdaki önemi nedir?

PDU’nun Tarihçesi ve Günümüzdeki Önemi

PDU, hesaplama gücüne sahip ve aynı zamanda da fiziksel alanda kısaltmalar yapabilen aktif bir cihazdır. Dolayısıyla günümüzde bu güce sahip olan en önemli cihazlardan birinin PDU olması yoğun ilgi uyandırdı. Zira ağ anahtarları, yönlendiriciler ve raf tipi sunucuların sayısında artış meydana geldi ve bu nedenle de PDU talebi de doğrudan arttı.
Kısacası her anlamda büyük avantaj sağlayan PDU’lar sıklıkla tercih edilmeye devam ediyor. Kalitesinden ödün vermeyen protokol veri ünitesi veya güç dağıtım birimi(PDU)’ları sizler de tercih edebilir, güçlü bir raf gücüne sahip olan PDU’nun gücünü verimli bir şekilde iletmesinden yararlanabilirsiniz. Eminiz ki bu deneyim sizleri de hoşnut kılacak. O halde şimdi PDU’nun taşıdığı diğer özelliklere göz atalım.

PDU Özellikleri Neler?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızda önemli bir yere sahip olmayı başaran PDU’ların bilgiyi işlemesinden veriyi aktarma gücüne kadar taşıdığı pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden en önemlileri ise şu şekildedir:

 • PDU’lar çevresel izleme yapabilir,
 • PDU’lar uzaktan erişim, olanaklarına da sahiptir,
 • PDU, cihaz sayısı fazla olsa dahi her bir cihazın Ip adresini alır ve bu adresleri tek bir cihazda toplar,
 • Veri merkezlerinde ortam sıcaklığının, nem oranlarının ve hava temizliğinin ortam koşullarını izler,
 • PDU’nun bir diğer önemli özelliklerinden biri de veri merkezi dışında da kontrol sağlayabilmesidir.

Kaliteli Hizmetin Adresi Quicklyserv

Quicklyserv olarak uzun yıllardan bu yana PDU ve diğer tüm önde gelen cihazlar için kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Servis bakımı ve onarımı başta olmak üzere diğer bütün önemli faaliyetlerimiz ve işlerimizle tanışabilir, bu hizmetlerimizden sizler de faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek. Zira sizlere 7-24 Online olarak hizmet vermek için buradayız.

Ürünler sayfasına dönmek için tıklayınız.


Teklif Almak istiyorum


  Üye Girişi
  × Destek Talebi