YAPISAL
KABLOLAMA
ÇÖZÜMLERİ

Yapısal Kablolama Nedir?

Yapısal kablolama; ev ve iş yeri gibi küçük veya büyük alanlar içerisindeki elektrik, bilgisayar ve diğer çevre birimlerini birbirine bağlayarak iletimini sağlayan kabloların tamamına verilen addır.

Yapısal Kablolama Sistemlerinde En Uygun Çözüm Nasıl Olmalı?

Günümüzde olduğu kadar gelecek yıllarda da, haberleşme sistemlerinin alt yapısında kullanılacak olan, Yapısal
Kablolama Sistemleri bir projedeki en kritik unsurlardan biri olarak görülmektedir. Yapısal kablolama sistemlerinde, kurulan sistemin uzun yıllar boyunca kayıpsız ve kesintisiz hizmet verebilmesi için, en önemli noktalar; uluslararası standartlara karşılayan doğru bir projelendirme, verilerin kayıpsız ve yüksek doğrulukta iletimini sağlayacak, uygun ürünlerin tercih edilmesi ve sonlandırma işlemlerinin de alanında uzman ve sertifikalı teknik ekipler tarafından yapılmasıdır.

Veri Merkezi Kablolama; Ticari Bina Kablolama ve Bina Dışı Kablolama hizmetleri vermekteyiz. Bu alanda Quicklyserv’in sağladığı hizmetler aşağıdaki gibidir:

  • Bakır ( CAT 6 / 6A-CAT7 )
  • Kablolama Çözümleri
  • Fiber Kablolama ( Single / Multi Mode ) Çözümleri
  • GPON ( Gigabitcapable Passive Optical Networks ) Çözümleri
  • Preterminated ( MTP – MPO ) Kablolar
  • Kabinet / Open Frame, Kablo Kanalları
  • Akıllı Kablolama Çözümleri ve Yönetim Yazılımları
  • Özel Uçlu Kablo talepleriniz için butik üretim

Yapısal Kablolama Süreçleri

Veri Merkezi Kablolama; Ticari Bina Kablolama ve Bina Dışı Kablolama hizmetleri vermekteyiz. Bu alanda Quicklyserv’in sağladığı hizmetler aşağıdaki gibidir:

Dijitalleşen dünyada veri iletişiminin her an devam etmesi, bilgi akışının devamının sağlanabilmesi için network kablolama ve diğer tüm birimlerin birbirine bağlanabilmesinin sağlanacağı yapısal kablolama sistemleri ile oldukça önem taşımaktadır.

Bu doğrultuda; iletişimi kesintisiz bir şekilde UPS ismiyle bilinen güç kaynakları kullanılarak sürdürmek gerekmektedir. Bu sistemlerin her bilgisayara bir tane mi yoksa tüm bilgisayarlar için büyük boyutta bir UPS sisteminin kullanılacağını belirlemek, uzman ekiplerin keşif ve yönlendirmesi ile belirlenebilir. Var olan UPS sistemleriniz içinse, yapısal kablolama sisteminize entegre edilmesi ve bakımı noktasında bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: UPS Servis ve Bakım

Yapısal kablolama işleminin yapılabilmesi için öncelikli olarak keşif işlemi yapılır, ardından projelendirmeye geçilir. Ardından size özel, en uygun ve maksimum faydayı verecek şekilde hazırlanacak proje baz alınarak, uygulama aşamasına geçilir. Uygulamanın ardından, sistemde kurulumdan kaynaklanan bir sorunun var olup olmadığını belirlemek için test aşamasına geçilir, sorun varsa bu aşamada giderilir. Böylelikle tüm sistemin kesintisiz ve doğru bir şekilde canlıya alınması sağlanır.

Yapısal Kablolama Süreci

Yapısal kablolama ücreti de tıpkı ve iş yeri ağ kablolama ücreti belirlenme işlemlerinde olduğu gibi alanda yapılacak keşif sonrası belirlenebilir. Bu nedenle, fiyatların değişken olduğunu ve ilgili işlemin yapılarak bir fiyat vermenin daha uygun olacağını söylemek doğru olur.

Yapısal kablolama işleminizi hayata geçirmeden önce, hangi sistemi kullanmak istediğinize veya ihtiyacınıza karar vermeli, ardından Quicklyserv’in uzman ekibinden destek alarak bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak yapısal kablolama ve ağ kablolama konusunda işlemleri hızlıca başlatabilirsiniz.

Üye Girişi
× Destek Talebi