Ethernet Switch Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Ethernet Switch nedir sorusunun yanıtına geçmeden önce Switch kavramının ne olduğuna bakalım. Zira günümüzde en yaygın olarak kullanılan donanım parçalarından biri Switch oluyor. Haliyle yaşam alanımızda sıklıkla tercih edilen bu donanım parçalarının neler olduğunu bilmek önemli bir husus.

Switch Ne Demek?

Switch; işyerlerinde bilgisayarlar arası veri aktarımını sağlamak amacıyla kullanılan en yaygın teknolojilerden biridir. Switch bağlı olduğu cihazlar arasında haberleşmeyi sağlar. Bu teknoloji günümüzde daha çok işyerlerinde kullanılmaktadır. Switch sayesinde bütün çalışanlar dosya ve veri aktarımlarını kolaylıkla yapabilir ve zamandan da tasarruf edebilirler.

Bunun yanı sıra evinde ya da herhangi bir yaşam alanında yazıcı veya birden çok bilgisayar bulunduran kişiler için de Switch konforlu bir teknolojidir. Bu teknolojiye bağlı olan cihazlara da “node” adı verilmektedir. Node, bağlı oldukları cihazlarda, Switch ile yapılacak olan tüm işlemler her zaman daha hızlı gerçekleşmektedir.

Ethernet Switch, özellikle işyeri sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Bu Switch üzerinde birden çok port bulunur ve modeme benzeyen bir yapısı vardır. Ayrıca network anahtarlama cihazıdır. Kısacası Ethernet Switch sayesinde dosya aktarımları en hızlı şekilde yapılabilmektedir. Peki, Ethernet Switch özellikleri neler?

  • Bu cihazda birden çok port yer almaktadır. Bu cihazlara bağlı olan tüm cihazların ağ paylaşımları ve güvenlik erişimleri kolay bir şekilde yönetilebilmektedir.
  • Bir çeşit çoklayıcı port olarak da görev yapar. Bu portlara bağlı olan cihazların en önemli özelliği de hangi portlara ne kadar veri erişimi sağlayacaklarının belirlemesidir.
  • Ethernet Switch, sıklıkla kullanılmayan cihazlara gereksiz veri aktarımının sağlanmasını da önler.
  • Evlerde de kolay bir kullanım sunan ideal bir cihazdır.

En sevilen ağ donanımlarından biri olan Ethernet Switch ile sizler de tanışabilir, işyerinizde Ethernet Switch kullanmanın keyfine varabilirsiniz. Zira bu ağ donanımı sayesinde dosya aktarımlarınızı çok daha güvenli şekilde yapabileceksiniz.

Ethernet Switch Nereden Alınır?

Ethernet Switch nereden alınır veya hangi uzmanlardan bakım onarım desteği almalıyım diyorsanız Quicklyserv ile henüz tanışmadınız demektir. Ethernet Switch, router ve buna benzer tüm donanım parçaları hakkında en detaylı bilgiyi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra tüm sistem ve bakım onarımlarınız için mağazamızın iletişim kısmından bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Sizlere daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermek için 7-24 Online olarak hizmetinizdeyiz.

Ürünler sayfasına dönmek için tıklayınız.


Teklif Almak istiyorum


    Üye Girişi
    × Destek Talebi