SİSTEM ODASI
ÇÖZÜMLERİ

Sistem Odası Kurulumu ve Network Dizaynı İşlemi

Sistem odası kurulumu; ilk etapta odanın doğru seçilmesi ile başlanır. Kişilerin ya da kurumların belirlemiş olduğu oda her yönden kurulumu yapacak teknisyenler tarafından kontrol edilir. Odanın üzerinden su boru hattı geçmemelidir. Tavandan ve taban kısmında her türlü yalıtım bulunmalı kuzey cephe tercih edilirken mümkünse pencere olmayan odaların olması gerekiyor. Nem ve ısı oranı önemlidir. Kurulum ilk olarak bilgisayar, server kurulumu, yangın söndürme ve algılama sistemi kurulumu, kabinlerin kurulumu, kablo çekimi, internet yani network kurulumu ve son olarak da güvenlik kamera sistemi kurulur.

Sistem Odası Ortam İzleme Nedir?

Sistem odasının işletmeler için öneminin ve hassasiyetinin bilinciyle hareket ederek, sadece iş ortağı olarak değil bir ekibin parçası olarak 7/24 ihtiyaçlarınıza cevap vermeye çalışıyor, projenin tamamlanmasının ardından ortaya çıkabilecek sorunlara karşı her an tetikte oluyor ve sizinle birlikte hareket ediyoruz.

Sistem Odası Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Sistem odası oldukça önemli bir yere sahip olduğundan özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Sistem odası özellikleri konusunda ortam ve bina yapısı önemli yere sahiptir.

  • Sistem kurulumu yapılacak odaların genel manada ısı, nem dengesini sağlayan makineler ile ortam olabildiğince serin olması cihazların sağlıklı çalışması için oldukça önemlidir.
  •  Kesintisiz elektrik akımının olabileceği güç kaynakları dediğimiz UPS’lerin kullanıldığı sistem olmalıdır.
  •  Elektik akımını engelleyecek herhangi bir durumla karşılaşmamak adına oldukça uygun bir elektrik hattı çekimi yapılmalıdır.
  • Isı yalıtımı ve mümkünse ses yalımı dört duvar şeklinde kaplanmalıdır.
  • Odanın üzerinde su borusu ya da herhangi bir ısıveren cihaz üst katta bulunmamalıdır.

Sistem Odası

Sistem bilindiği gibi işleyiş olarak ifade ediliyor. Bir işletmenin ya da kurumların sistemlerinin düzgün ilerlemesi adına düzenleme yapılan bir merkeze ihtiyaçları vardır. İşte en basit manada bu görevi üstlenen tüm cihazların bir arada bulunduğu oda ya da bölgelere bizler sistem odası olarak ifade ediyoruz. Tam manasıyla işleyişi kolaylaştırmak adına her türlü elektronik cihazlar bu merkezde yer almalıdır.

Sistem Odası Yangın Söndürme

Olası bir durumda anında aktif olabilecek bir yangın söndürme sistemine bu odalarda önemli yer tutuyor. Sistem odası yangın söndürme işlemi taşınabilir yangın söndürme cihazlarının olduğu gibi bazen de özellikle havalimanlarında kullanılan duman sensörü kullanılan cihazlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla ortamda herhangi bir duman ya da is fark edildiğinde direkt olarak alarm devreye girecektir. Yangına dayanıklı dolaplar yine bu sistem içerisinde yer alıyor.

İklimlendirme İşlemi Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

İklimlendirme işlemi en basit manada soğutma olarak ifade edilebilir. Her mekân için yapılabilecek olan bu sistem özellikle bilişim cihazlarının yer aldığı ve server odası kurulumu yapılan yerlerde özellikle bu tip ısı ve nem dengesini koruyan çalışma yapılmalıdır. Kapalı alanlarda özellikle uygulanan bu sistem şimdilerde oldukça öneme sahip bir sistemdir.

Üye Girişi
× Destek Talebi