blog_ana_resim

Yazılım Tabanlı WAN Nedir?

Yazılım tabanlı ağlar, en çok tercih edilen ve günümüzde yaygın olarak kullanılan bir merkezi yazılım türlerindendir. Özellikle de birçok kişi tarafından merak edilen ise “yazılım tabanlı WAN nedir?” sorusudur. Zira bu içeriğimizde de sizler için bu sorunun yanıtına yer verdik.

Peki, yazılım tabanlı WAN ne demek?

Yazılım tabanlı WAN (geniş alan ağı), bir kontrol merkez yazılımı olarak kurulan ve ayarlanan bir servis bütünüdür. Takip edilen ve güvenliği sağlayan geniş alan ağlarının tamamını kapsar. Aynı zamanda WAN, hem düşük işletme maliyetleri avantajıyla hem de yüksek kalite güvenirliği ile oldukça popülerdir. Ve gelecek teknoloji için de standart oluşturmaktadır.

Yazılım tabanlı WAN (geniş alan ağı – SD-WAN), şebeklere ve veri merkezlerine dinamik olarak bağlanan bir teknolojidir. Bulut tabanlı olarak kullanılan uygulamaların günümüzde artmasıyla beraber geleneksel geniş bant ağı(WAN), bağlantıyı korumakta zorlanmaktadır. SD-WAN ise pek çok WAN bağlantısını aynı anda kullanabilmektedir.

Ayrıca bunu kullanıcıya tek bir internet bağlantısı olarak ya da VPN şeklinde sunar. Hem verileri korur hem de IP-SEC şifrelemesiyle çözümlenir. Peki, SD-WAN neden önemli? Avantajları neler?

SD-WAN çözümlerinin Avantajları Neler?

SD-WAN çözümleri tam olarak kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla avantajlar sunmaktadır. Birçok avantajıyla bilinen SD-WAN için aşağıda derlediğimiz özelliklerden ve avantajlarından bahsetmek mümkündür.

  • Kullanılan uygulamaların ve verilerin bulut üzerine taşınmasıyla birlikte WAN genelinde bağlantı artar ve güvenlik yükselir.
  • Ölçeklendirilmiş bir kapasite avantajı sunmaktadır.
  • Hem düşük fiyatlıdır hem de geniş bant kullanımı söz konusudur. Ayrıca daha düşük bir WAN maliyeti avantajı sunar.
  • Uzaktan ve ofislerden çalışan kullanıcılar için geliştirilmiş uygulama performansı ve hizmet kalitesi avantajı sunar.

Bunların yanı sıra SD-WAN, görev uygulamaları için çok daha iyi bir hizmet kalitesi sunar. Ağ noktaları arasındaki bağlantıyı hızlandırır. Yönlendirme ve WAN yollarına daha fazla görünürlük katar. Tüm bu avantajları ile ağ yöneticileri sorunları daha kolay giderebilmektedir.

Teknolojik Hizmetlerimizden Yararlanın ve Kalıcı Çözümler Yakalayın

Quicklyserv olarak siz müşterilerimize yazılım tabanlı WAN da dahil olmak üzere birden çok teknolojik hizmet sunuyoruz. Özellikle de teknolojik cihazların takımı ve tamiri ile de ilgilenmekteyiz. Sizler de sitemizi keşfedebilir, aklınıza takılan sorulara kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz.

Alanında uzman ekibimizden teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Birçok hizmet seçeneğimiz için bize başvurabilirsiniz. Kısacası sizler de teknolojik hizmetlerimizden yararlanın ve kalıcı çözümlerimiz sayesinde tüm altyapı, bilgi işlem vb. problemleri ortadan kaldırın.

Üye Girişi
× Destek Talebi