blog_ana_resim

Gerçek Zamanlı Konum Takibi Nedir?

Günümüzde giderek kullanımı artan ve yaygınlaşan teknolojik gelişmelerden biri de gerçek zamanlı konum takibi olmaktadır. Bu sistem sayesinde konumu çok daha kısa sürede bulmak ve istenilen yere ulaşmak oldukça mümkündür.

Zira bu içeriğimizde gerçek zamanlı konum takibi üzerine ayrıntılı bilgileri ele aldık. Günlük yaşantımızın bir parçası olan bu sistemin ne olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Peki, gerçek zamanlı konum tanımı aslında ne demek? Ne işe yarıyor?

Gerçek zamanlı konum takibi İngilizce kısaltması RTLS olarak bilinen bir servis türüdür. Bu sistem ile insanları veya nesneleri yerleştirmek, insanlar ya da nesneler tarafından takılmış, bunlar tarafından taşınan küçük elektronik cihazlar aracılığı ile elektronik sistemleri kullanmakta olan bir hizmettir. Sürekli veya izleme cihazı sorgulandığında bir nesnenin veya kişinin gerçek zamanlı kimliği ve yerini belirleme işlemi yapar.

Quicklyserv ile Gerçek Zamanlı Konum Takibini Yakından Tanıyın

RTLS olarak da bilinen gerçek zamanlı konum takibi; sağlık, imalat, kurye hizmetleri, posta, araştırma ve geliştirmeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Ve bu yazılımın içerdiği daha pek çok şey vardır. Bunlar ise şu şekildedir;

  • Kamyon ve diğer araç filolarının takibini yapma.
  • Sahada personel takibi yapma.
  • Sadece belirli coğrafi sınırlar içerisindeki kullanıcılar tarafından ağ bağlantısına izin verilir ve ağ güvenliği sağlanır.
  • Büyük kuruluşlarda varlıkların ve envanterlerin takibini yapma.
  • Karmaşık navigasyon hizmetlerini yapma.

Bunların yanı sıra gerçek zamanlı konum takip faydaları da vardır. Peki, bu faydalar neler?

Gerçek Zamanlı Konum Takibi Faydaları

En güçlü ve zorlu ortamlarda dahi güvenilir ve ölçeklenebilir performansını garanti etmek amacıyla kullanılan endüstri sertifikalı özel ve parazitsiz teknolojiler ile çalışmaktadır. Geliştirilen ürünlerin büyümesini sağlayan ölçeklenebilirlik çalışmalar, mevcut etiketleri özelleştirmenizi ve daha fazla izlenebilir nesne eklenmesini ve ihtiyaçlar arttıkça kapsamı artırmanızı sağlayan tamamen ölçeklenebilir bir çözüm sunmaktadır.

Birçok faydası ile bilinen gerçek zamanlı konum takibini kullanarak teknolojinin hızına yetişebilirsiniz. Bunun için Quicklyserv ile tanışın. Ve alanında uzman ekiplerimizden destek talebi alın. Eminiz ki siz de Quicklyserv hizmetlerimiz sayesinde her zaman bir adım önde olacaksınız.

Üye Girişi
× Destek Talebi