blog_ana_resim

PoE Test Cihazı Nedir?

PoE test cihazı, en sıklıkla kullanılan ve teknolojinin ilerleyişle birlikte kullanımı daha da yaygın hale gelen bir üründür. Bu ürünün tam olarak ne işe yaradığını ayrıntıları ile ele aldık Ancak öncesinde PoE nedir ve ne işe yarar sorularına yanıt verelim istedik.

PoE, açılımı Power Over Ethernet olarak bilinmektedir. Türkçesi ise Ethernet üzerinden güç almak yani ethernet protokolü üzerinden elektrik almak demektir. IP telefon, kamera vb. gibi PoE destekli network cihazlara güç kablosu takmaya gerek kalmadan kullanılmaktadır.

PoE destekli cihazlara cat5 ya da cat6 kabloyla elektrik beslemesi yapılabilir. Bu çözüm ise çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilmiştir. Peki, PoE test cihazı ne demektir?

PoE Test Cihazı Ne İşe Yarar?

PoE test cihazı; PoE teknolojisinin kullanmakta olduğu veri ağlarının kurulumunu ve bakımını yaparken ortaya çıkan sorunları gidermek amacıyla varsayımlardan yola çıkar ve çözüm aramayı ortadan kaldırır. Önceden teknisyenler bir cihazın başarılı olarak çalışıp çalışmadığından emin olmak amacıyla çeşitli standartları, cihaz güç çıkışlarını ve kablo uzunluklarını değerlendirmek zorunda kalırlardı. Ancak günümüzde geliştirilen PoE test cihazı sayesinde bu sorun ortadan kalktı.

Pratik olan PoE test cihazı, tam anlamıyla cihazların güç çıkışlarımı başarılı bir şekilde ölçebilmektedir. Bu nedenle de yaygınlaşan ve sıklıkla kullanılan bir ürün olmuştur.

PoE Test Cihazının Avantajları Neler?

PoE test cihazının bilinen daha pek çok özelliği söz konusudur. Bu özellikler ise adım adım aşağıda yer almaktadır.

  • Zaman ve para tasarrufu sağlayan doğru arıza tespiti sağlar.
  • Hızlı sonuç verir.
  • Veri ağı hızını belirler.
  • Voltaj koruması sağlar.
  • Farklı test cihazlarına ihtiyaç duymanıza gerek kalmaz.
  • Kablo bulma özelliği sağlar.
  • Port tanımlaması yapar.

Peki, siz bu hizmetlere ve çok daha fazlasına ulaşmak ister misiniz? O halde yapmanız gereken tek şey Quicklyserv ile iletişime geçmektir. Bizimle dilediğiniz zaman 7-24 iletişime geçebilirsiniz. Zira ihtiyacınız olan tüm teknolojik problemlerinize kalıcı çözümler bulmanız mümkün olacaktır.

Ve en önemlisi de destek talebi whatsapp hattı üzerinden alanında uzman ekibimizle kısa sürede iletişim kurabilirsiniz. Şüphesiz ki bugünden sonra rotanız Quicklyserv olacak.

Üye Girişi
× Destek Talebi