UPS Kesintisiz Güç Kaynağı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

UPS kesintisiz güç kaynağı satın almadan önce cevaplamanız gereken bazı önemli soru işaretleri vardır. Bu sayede hangi cihazı nedenleriyle birlikte seçebileceğinizi anlamanız mümkündür. Hangi UPS seçeneklerine sahip olduğunuzu ve nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini kavramadan önce UPS çeşitlerine kısaca bir göz atmanız faydalı olacaktır. Bu sayede ideal tercihi yapmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Çünkü her UPS aynı amaç için kullanılmaz. Bunun yanı sıra kesintisiz güç kaynağının sağladığı performans da farklı farklı olur. Bu kapsamda öncelikle UPS kullanımının ne amaçla gerçekleştirildiğine bir göz atmak gerekir.

UPS Kesintisiz Güç Kaynağı Hangi Amaçla Kullanılacak?

Güç kaynaklarının kullanım amaçları oldukça çeşitli olabilmektedir. Asansör, sistem odaları, kombiler ve diğer kesinti durumunda bireysel zarar oluşturacak cihazlar için bir kullanım söz konusu olabilir. En ufak kesintinin dahi zarar vermesini önlemek adına tercih edilecek olan UPS kesintisiz güç kaynaklarının online UPS seçenekleri olacağını bilmelisiniz. Ev ya da iş yerlerinde kullanılan ve dalgalanma durumunda çalışmanın kısmen devam etmesinin faydalı olacağı cihazlar için tercih edilecek olan UPS kesintisiz güç kaynaklarının Line-Interactive modeller olacağını unutmamalısınız. Çözüm odaklı bir seçenek ortaya koymasının yanı sıra daha az maliyetli olması da tüketici tercihlerinde önemlidir.

UPS Kullanılacak Cihazların Güç Harcaması Ne?

Cihazlarınızın enerji harcamasını bilmeniz sizin açınızdan oldukça değerlidir. Zira enerji harcamasını tahmin etmediğiniz durumlarda düşük ya da yüksek performans elde etmeniz adına bu hayli değerlidir. Cihazların teknik özelliklerini incelediğinizde UPS için ne kadarlık bir enerji ihtiyacınız olduğunu anlamanıza yardımcı olacak değerler bulabilirsiniz.

Teknik özelliklerde sizi tatmin edecek bir değer bulamadıysanız ampermetre kullanmanız sizin adınıza oldukça faydalı bir seçenek olacaktır. Böylelikle en net verileri elde ederek UPS alışverişinizi daha kaliteli bir çözüme dönüştürme imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken bir konu var ki Watt ve Va değerlerini birbirine karıştırmamalısınız.

UPS Markası Ne Olmalı?

UPS kesintisiz güç kaynağı seçerken dikkate alacağınız ilk hususlardan bir tanesi marka olabilir. Zira bazı kullanıcıların marka takıntısı satın alacakları bütün ürünlerin özelliklerinin önüne geçer. Ancak en kaliteli ürünü seçmek yerine bütçenizi en ideal şekilde kullanmanızı sağlayacak ürünler arasından seçim yapmak çok daha doğru olacaktır. Ancak yine de marka odaklı düşünmek gerekiyorsa şu durumları değerlendirmek gerekir. 

Line-Interactive UPS çeşitlerinde en dikkat çeken konu cihaz ve akü kalitesinin iyi olması gerekliliğidir. Bu husus elde edeceğiniz performansı doğrudan etkiler. Ucuza kaçıp performansı olumsuz etkileyecek bir çözüme odaklanmak yerine pahalı ya da markası iyi bir alternatifi seçerek beklentilerinize tam anlamıyla cevap vermek sizin adınıza daha doğru olacaktır.

 Marka konusunda teknik servis imkanları ve yedek parça desteği gelişmiş alternatifleri de değerlendirmeniz önemlidir. Zira satın alacağınız ürünler çok kaliteli olsa da zaman zaman arıza oluşması mümkündür. Bu arızaların ortadan kalkması adına teknik servise kolay ulaşabilmeli ve yedek parça problemini kolaylıkla çözebilmelisiniz. Böylelikle ideal bir UPS seçimi yapmanın sizin için mümkün olacağını bilmelisiniz.

UPS Güç Aralığı Nasıl Olmalıdır?

UPS tercihinde bulunmak istediğinizde doğru güç aralıklarını belirlemeniz önemlidir. Bu kapsamda hangi UPS kesintisiz güç kaynağını satın alacağınıza aşağıdaki tablodan göz atmanız değerli olacaktır.

Bu değerler satın alacağınız ürüne göre farklılık gösterse de genel itibarıyla dikkate alınması gereken değerler bunlardır.

UPS Kesintisiz Güç Kaynağı Fiyatı

UPS tercihinde bulunurken fiyatları da doğru süzmek ve en ideal olanı satın almak önemlidir. Bu nedenle de kesintisiz güç kaynağı alışverişinizde titizliği elden bırakmamalı ve indirim kovalamalısınız. Sizin için ideal bir ürünü belki de indirim ve kampanyalarla yarı fiyatına satın alabilirsiniz. En uygun fiyatlar için karşılaştırma sitelerini kullanmanız yararlı olacaktır.

Üye Girişi
× Destek Talebi