blog_ana_resim

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Ürünleri Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji, günümüz teknoloji endüstrisinin en hızlı gelişme gösteren sektörlerinden bir tanesidir. Temel fitness takip cihazlarından spor ve akıllı saatlere, sanal ve artırılmış gerçeklik kulaklıklarına kadar her yerde kullanılabilen son derece gelişmiş cihazlardır. Yaygın bir kullanım alanına sahip olan giyilebilir teknoloji tam da hayatımızın merkezindedir. Bugün neredeyse birçok yerde giyilebilir teknolojiyle iç içe olmak mümkündür. Peki, giyilebilir teknoloji ne demektir?

Giyilebilir Teknoloji Ne Demek?

Giyilebilir teknoloji, vücut hareketlerini takip eden akıllı sensörler ile yüklü aksesuar ve bir kıyafetin parçası olarak giyilebilen teknolojilere verilen addır. Genel olarak bu ürünler, akıllı telefonla kablosuz olarak senkronize olmak için bluetooth, mobil internet ve Wi-Fi bağlantısını kullanmaktadır.

Kullanıcılar, giyilebilir cihazlara sensörler yardımı ile bağlantı kurabilmektedir. Bu cihazlar, formda ve aktif kalabilmek, kilo vermek ve daha düzenli olmak ya da genel zihinsel, fiziksel sağlığınızı izleyebilmek gibi hedeflere ulaşmanız konusunda sizlere destek olur.

Kullanıcının her an yanında taşıyabileceği giyilebilir teknoloji ürünleri; sağlık, iş, bilgi alıp verme, eğlence, eğitim gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kısacası giyilebilir teknoloji, kullanıcısına önemli ölçüde hizmet vermektedir. Birçok giyilebilir teknoloji ürünü vardır.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri ve Örnekleri

Düzenli ve daha kolay bir hayat yaşantısı sunan giyilebilir teknolojiler, hemen her yerde bizimle. Özellikle de geniş bir kullanım alanına sahip olan ve tercih oranı yüksek olan ürünler ve örnekleri şu şekildedir:

  • Akıllı saatler,
  • Konum takipçileri,
  • Akıllı tekstil ürünleri,
  • Sağlık ve fitness takip cihazları vb. gibi.

Kullanım alanı fazla olan giyilebilir teknolojinin gelecekteki yeri de oldukça merak uyandıran bir konudur. Bu konu üzerine pek çok dönüşte sağlanmıştır.

Giyilebilir Teknolojinin Gelecekteki Yeri Nedir?

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alan akıllı saatler, vücut sensörleri, akıllı gözlükler, elektronik giyim eşyaları vb. gibi cihazlar yer almaktadır. Her geçen gün akıllı ürün özellikleri ve güvenilirliği artmaktadır.

Bununla beraber, tasarlanan cihazların giderek kompakt bir hale gelmesi ve yapıya bürünmesi ile beraber maliyetlerin düşmesi gelecekte iş dünyasının belirli süreçlerini değiştirebilecektir. Çalışanların nerede oldukları, hangi yöne gittikleri ve seyahat ettikleri gibi hızları belirlemek amacıyla giyilebilir teknolojiden yararlanabilecektir.

Bunun gibi daha birçok alanda kolaylık sunan ve takip etme özelliği ile iş, eğitim ve pek çok konuda gerekli olan giyilebilir teknolojinin gelecekteki yerini koruyacağı da düşünülmektedir.

Sizler de giyilebilir teknoloji ile tanışmak, teknik hizmet ve destek almak, teknolojik ürünlerimize tanık olmak gibi birden çok hizmet ve güvenlik için Quicklyserv ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimiz ile sizleri bir adım öne taşımak ve kalıcı çözümler sunmak için her daim buradayız…

Üye Girişi
× Destek Talebi