blog_ana_resim

Zayıf Akım Sistemi Nedir?

Enerji akımının gerekliliği ve önemi günden güne artmakla birlikte elektrik ihtiyacı da paralel olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle de zayıf akım sistemleri, elektrik akımı ve düşük elektrik gerilimi için oldukça önemli bir detaydır. Öncelikle zayıf akımın ne olduğunu ve sonrasında ise zayıf akım sistemlerinin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir.

Zayıf akım, elektrik tesisatları başta olmak üzere düşük gerileme sahip olan kaynakların taşıdığı isme denir. Bu tesisat içerisinde zil, anten, telefon ve yangın sistemi bulunmaktadır. Zayıf akım kabloları genellikle bina içi uygulamalarında yer almaktadır. Ev, ofis ya da diğer yaşam alanlarının tamamında bulunur ve trafolar kullanılarak zayıf akım kaynağı elde edilir.

Zayıf akım sistemleri ise düşük elektrik gerilimini taşıyan sistemlerdir. Kısacası zayıf akım sistemleri, taşıdıkları gerilim ile insanlara zarar vermez ve herhangi bir hasara neden olmaz. Peki, bu sistemler nerelerde kullanılır?

  • Binalarda,
  • Ticari işletmelerde,
  • Telefon kabloları,
  • Video kayıt sistemleri,
  • Fiber optik ağlar,
  • Tesislerde vb. gibi alanlarda.

Aynı zamanda zayıf akım sistemleri, bilgi ve kontrol akışını sağlayan bir sistemdir. Yıllardan bu yana başarıyla devam eden tecrübemiz ile sizler de Quicklyserv’i yani bizleri tercih edebilir, hizmet ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

Alanında uzman ekiplerimizce hizmetlerimiz daima sizlere kalıcı çözümler bulacaktır. Üstelik uygun fiyat avantajımızdan da yararlanma şansına sahipsiniz.

Zayıf Akım Sistemleri Nasıl Kurulur?

Zayıf akım sistemlerinin kurulum işlemleri oldukça hassas ve önemli bir proje çalışmasıdır. Bu yüzden kurulum için uzmanlık, öncelikli ilk aşamadır. Sistem, ilk kurulduğunda firmanın sizler için sunacağı hizmet bu noktada önemlidir.

Çünkü iyi kurulan bir sistem, sonradan sizlere kolaylık sağlar ve kalitesiyle birlikte memnuniyet oranınızı yükseltir. Haliyle zayıf akım sistemleri kurulumu için uzman kişilerle çalışmanızı öneririz. Ayrıca belirli bir plan eşliğinde yapılacak olan zayıf akım sistemi kurulumu için tercihinizi doğru hizmetlerden ve firmalardan yana yapmanızı özellikle belirtmek isteriz.

Hem zayıf akım sistemleri hem de diğer tüm hizmet desteği konularda yanınızda olmaya devam ediyor, Quicklyserv olarak kalıcı çözümler sağlıyoruz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, destek talebinde bulunabilirsiniz.

Üye Girişi
× Destek Talebi